Slider Top Model of Turkey

ALİ DURGUT

Ali Durgut , İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun oldu. Turkish Airlines, Atlasglobal, Air France, vb. gibi çeşitli havayollarında üst düzey yönetici olarak çalıştı. Çocukluğundan itibaren uluslararası yarışmalara ilgi duydu.

Her zaman hayallerinin peşinden koştu. En büyük hobisi Eurovision şarkı yarışmasıydı. 1996 Senesinden itibaren Türkiye Kulübü başkanı oldu ve TRT‘nin Eurovision delegasyonlarında çalıştı. Bir dönem ünlü sunucumuz Bülend Özveren’in Eurovision asistanı oldu. Eurovision’da yarışan bir çok sanatçımızın şarkılarının Avrupa promosyonlarını yürüttü. Türk Eurovision fan kulüplerinin kurucusu ve lideri oldu.

Paris’te yaşadığı için Miss France ve Miss Universe üzerine çalışmalar yaparken tanıştığı bir kaç Türk model yarışmasının sahibine Sponsor ve Proje yönetmenliği yaptı. Bu yarışmalarda aradığı kaliteyi bulamayınca kendi projelerini yapmaya yöneldi.

Top Model of Turkey yarışması ve Top Model Of Universe yarışmalarının isim haklarını aldı ve bu yarışmaların kurucusu oldu. Bu vesileyle Türk moda sektörü ve model camiasının dünyadaki sesi ve adı olmayı hedefledi. 2022’de dünyanın bir çok ülkesinden modacı model ve basın mensubunu İstanbul’a getirdi.

Top Model Of Turkey finallerinde derece alan modelleri de yurt dışındaki yarışmalara götürmeyi planladı. Bu konudaki ilk başarısı bir Türk kızının ( Defne Şentürk ) dünya birinciliği, erkeklerde de Ata Kerem Tavşancı’nın Gürcistan’da dünya ikinciliğini kazanması olmuştur. Üçüncü büyük başarısı ise Top Model of Turkey kraliçelerinden Deniz Eser’in Tiran’daki Miss World yarışmasında dünya ikincisi olmasıydı.
Dünya’da Türkiye’nin adını ilk sıralara taşımaktan, bunun için her türlü mücadeleyi yapmaktan keyif aldığını söyleyen Ali Durgut “ Amacım Türk gençlerini ve modacılarını dünya podyumlarına taşımak, yarışmalara ve showlara farklılıklar getirmektir“ diyor. “Bu yarışmalarla dünyada Türk imajına artı değer katmak, gençlerin hayallerine giden yolda bir köprü olmak ve Türkiye adını bütün dünyaya sevdirmek istiyorum. Dünyada Türk dizileri çok seviliyorsa oyuncu modeller sayesindedir. Yarışmalarımızla sektöre güzel ve başarılı isimleri kazandırmak istiyorum “ dedi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir